UKR Artists – офіційний партнер фестивалю “Mariupol Classic”
12липня 2021

UKR Artists став офіційним партнером міжнародного фестивалю “Mariupol Classic ”.

Mariupol Classic —  єдиний фестиваль класичного мистецтва у Донецькій області. Цього року це чотири симфонічних та камерних оркестри, вісім колективів та виконавців зі світовим ім’ям, дев’ять днів академічної та сучасної класики на чотирьох сучасних локаціях Маріуполя. 

В рамках цьогорічного фестивалю UKR Artists організовує чотири яскравих концертних заходи. 

Ніч в опері

У програмі масштабного open-air концерту – найвідоміші арії з опер Моцарта, Верді, Россіні, Бізе, Чайковського, Гулака-Артемовського. Вони прозвучать у виконанні оперних співаків світового рівня, солістів Національної опери України, народних артистів України Оксана Крамарєвої, Анжеліни Швачки, Сергія Магери та Валентина Дитюка.  В центральній частинй концерту звучатиме  музика легендарного британського гурту “Queen”. Адже “Ніч в опері” – не тільки назва концерту, а й назва культової платівки “A Night at the Opera” з її славетною “Богемською рапсодією”. Симфонічну складову концерту забезпечує Академічний симфонічний оркестр Харківської філармонії під орудою маестро Юрія Янка.

Magic sax. Астор П’яццола

Цього року весь світ відзначає 100-річчя від дня народження славетного “короля танго” – Астора П’яццоли. В рамках фестивалю “Mariupol Classic”  відбудеться унікальна подія для всіх шанувальників класики, танго і самого П’яццоли. Головний запрошений гість – Клод Делангль, найвідоміший саксофоніст Франції та один із найвидатніших музикантів сучасності. Саме йому Астор П’яццола присвятив один зі своїх останніх опусів  – “Три танго-етюди”.

В концерті також візьме участь один з найвідоміших баяністів і бандеоністів нашої країни Ігор Саєнко та київський ансамбль солістів «NotaBene», у складі якого – лауреати престижних міжнародних конкурсів.

“Скорик-Мусоргський”

Останній затверджений і сформований самим легендарним композитором проєкт, в якому поєдналися його власні твори останніх років та багаторічна робота по створенню версії для струнного оркестру славетного циклу Модеста Мусоргського «Картинки з виставки».  Учасники концерту: Національний камерний ансамбль «Київські Солісти», саксофоніст Кента Ігараші – лауреат 35-ти міжнародних конкурсів, Тетяна Ганіна – солістка Національної опери України, Євген Ржанов – славетний український піаніст, лауреат історичного Конкурсу королеви Єлизавети в Бельгії та Роман Федюрко – талановитий 16-річний піаніст, лауреат престижних міжнародних конкурсів, стипендіат Фонду Леоніда Кучми «Україна». Диригуватиме маестро Ігор Пучков.

Хорова магія “Ореї”

Це не просто концерт хорової музики. Це театралізоване дійство, справжня магія Музики. “Орея” – один із найтитулованіших колективів України: за понад 35 років свого існування він став володарем десяти Гран-прі і двадцяти спеціальних премій. Батьківщина колективу – Житомирщина. Засновник, очільник, художній керівник та диригент капели – маестро Олександр Вацек.

Для фестивалю «Mariupol Classic» “Орея” готує спеціальну програму, яка поєднає мистецтво 12 століття і сучасність.  Це і буде хорова магія “Ореї”.

Початок фестивалю – 29 серпня. До зустрічі у Маріуполі!