УКФ надав грант проєкту “Скорик-Мусоргський”
05липня 2021

Ukr Artists отримав грант Українського культурного фонду для масштабної реалізації проєкту “Скорик-Мусоргський”. 

Мирослав Скорик – особистість для сучасної української культури легендарна.

Проєкт

“Скорик-Мусоргський” –  останній затверджений і сформований самим композитором проєкт, в якому поєдналися його власні твори останніх років та багаторічна робота по створенню версії для струнного оркестру славетного циклу Модеста Мусоргського «Картинки з виставки».

Спеціально для цієї програми Мирослав Михайлович створив оркестрову версію свого вокального циклу на слова Богдана-Ігоря Антонича «До Музи». Також у проєкті звучатимуть твори, досі мало відомі широкому загалу українських слухачів: «Варіації на швейцарську тему», «Варіації на шведську тему»,  «Синхронізація» для саксофона з оркестром.

Світова прем’єра унікального проєкту “Скорик-Мусоргський” відбулася його у рідній для композитора Національній музичній академії України імені П.І.Чайковського у символічний день – перші роковини від дня смерті композитора.

Національне турне

З вересня в рамках національного турне проєкт “Скорик-Мусоргський” охопить 10 українських міст. Це Львів, Харків, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Чернівці, Івано-Франківськ, Полтава, Житомир і Черкаси.

Участь у концертах візьмуть 8 провідних українських оркестрів та 11 солістів на чолі з прославленим піаністом, першим українцем – лауреатом Міжнародного конкурсу королеви Єлизавети Євгеном Ржановим.