Юрій Янко

Біографія

Юрій Янко закінчив диригентський факультет Харківського університету мистецтв ім. І.П.Котляревського та факультет оперно-симфонічного диригування Національної музичної академії ім.І.П.Чайковського.

Працював диригентом молодіжного симфонічного оркестру, керував симфонічним оркестром Харківської спеціальної музичної школи і в 2001 році став головним диригентом та художнім керівником симфонічного оркестру Харківської філармонії, де працює і досі, поєднуючи диригентську діяльність з посадою директора філармонії.

У 2002 році  Юрій Янко став лауреатом I премії Міжнародного конкурсу диригентів В.Жорданії. Також музикант – неодноразовий лауреат рейтингів «Харків’янин року» та «Харків’янин XXI сторіччя», Премій ім. Б.Гмирі та «Народне визнання».

В репертуарі диригента – близько 500 творів класичної та сучасної  світової музики. З його мистецтвом знайомі слухачі не тільки України, а й багатьох країн світу: Німеччини, Голландії, Іспанії, Швейцарії, Франції, Єгипту, Польщі, Америки, Китаю, Мексики. Видатні музиканти нашого часу, серед яких Д.Башкіров, Б.Которович, В.Крайнєв, Д.Крамер, Ю.Лоєвський, М.Петров, С.Стадлер, Н.Штаркман, О.Князєв, С.Шоджи та чимало інших, високо оцінювали його диригентську майстерність.

Для творчості Юрія Янка характерні висока виконавська культура, знання музичних стилів і національних шкіл. Чіткий та ясний жест, емоційність, артистизм, вимогливість у роботі з оркестром – все це створило йому репутацію одного з найкращих диригентів України.

Більше