Ярослав Мигаль

Віолончель

Біографія

Ярослав Мигаль народився  у Львові у 1961 р.. Навчався у спеціалізованій музичній школі ім.С.Крушельницької, та Львівській національній музичній академії по класу віолончелі Є.Шпіцера.

Провадить активне концертне життя як соліст та учасник багатьох ансамблевих формацій. Співзасновник ансамблю “Нова музика”, концерти якого з великим успіхом відбулись на багатьох фестивалях сучасної музики- “Варшавська осінь” , “Контрасти”, КиївМузикФест.

Серія яскравих програм та концертів, організованих у 1996-1997рр. спільно з молодим диригентом Богданом Шведом (“Нічна містерія”, “Кармен-сюїта”) стала основою для створення камерно-симфонічного оркестру “Leopolis”. Упродовж наступних 13 років цей колектив під керівництвом Ярослава Мигаля задекларував себе як нова, мобільна та багатогранна формація. У портфоліо оркестру – запис 17 компакт-дисків світової дистрибуції, серед яких дві світові прем’єри у запису. Запис опери “Алкід” Дмитра Бортнянського отримав розгорнуту позитивну рецензію в  The New York Times та був названий компакт-диском місяця польським виданням “Музика”. Також серед записів оркестру Leopolis музика до семи фільмів Польського телебачення (“Стара казка” Єжи Хофмана, документального фільму “Україна, народження народу”, серіалу “Зграя” та інших). Колектив брав участь у багатьох міжнародних фестивалях у Польщі, Франції, Німеччині, Чорногорії, Бельгії, Італії, Шотландії.

Ярослав Мигаль виступав у найпрестижніших залах Європи з такими видатними солістами та диригентами як Ігор Ойстрах, Іван Монігетті, П’єр Амояль, Павел Гілілов, Альфонсо Антоніоцци, Наталія Дацько, Ольга Пасічник, Константин-Анджей Кулька, Вадим Цибулевскі, Патрік Мессіна, Йожеф Ермінь, Рудольф Вертен, Жан-П’єр Лоре, Ганс-Міхаель Боєрле, Даніель Стрейфф, Кшесімір Дембскі, Євген Савчук, Міхал Нестеровіч, Локі Чанг, Ядвіга Котновська, Андреас Веллер, Оксана Кровицька, Марко Рольяно, Максим Брилинський та іншими.

Учасник фортепіанного тріо “Leopolis”.

Більше