Віолончельна пектораль

Про проєкт

«ВІОЛОНЧЕЛЬНА ПЕКТОРАЛЬ» – це багаторічний спільний проєкт відомих українських віолончелістів киянина Олександра Пірієва та львів’янина Ярослава Мигаля.

Його мета – популяризація віолончелі, яку композитори в ХХ столітті вважали королевою всіх струнних інструментів. А в світовому кінематографі до сьогодні саме голосом віолончелі передають  найпотаємніші  почуття людини.

Прем’єра проєкту відбулась у 2013 року в столиці України. За кілька років «Пектораль» об’єднала  кращих віолончелістів України, ставши спочатку всеукраїнським, а потім міжнародним проєктом.

Програма проекту була реалізована з декількома концертними програмами у понад 15 філармоній України. Це палітра з найвідоміших творів для віолончелі, шедеврів та української музики від минулого до сучасності.

Поряд з хрестоматійним «подвійним» концертом Вівальді, звучали легендарний «Кол Нідрей» Макса Бруха,  небесний «Реквієм» для трьох віолончелей з оркестром Давіда Поппера, феєричний «подвійний» концерт Юліуса Кленгеля – “суміш” романтичного  Мендельсона та віртуозного Паганіні.

Вершиною проєкту «Віолончельна пектораль», без сумніву, слід вважати  приголомшливий  багатоголосий «ГІМН»  у виконанні 12-х! віолончелістів.

       У програмі твори: А. Вівальді, Е. Морріконе, Ж. Массне, М. Бруха, Н. Паганіні, Ю. Кленгеля, ,  К. Сен-Санса, М. Скорика, В. Губаренка, а також родини Бахів: Й.С. Баха та К.Ф.Е.Баха.

Більше