Мирослава Которович

Скрипка

Біографія

Мирослава Которович народилася 1974 р. У Києві, в сім’ї скрипаля Богодара Которовича та арфістки Наталії Кметь.

Почала концертувати ще ученицею Київської спеціальної музичної школи ім.М.Лисенка, яку закінчила у педагогів П.Бондаса та Я.Рівняк. За роки занять у класі, а потім аспірантурі професора Національної музичної академії України Богодара Которовича отримала Гран-Прі на міжнародному конкурсі “Золота осінь” (Хмельницький), брала участь у майстер-класах славетних педагогів М.Яшвілі (Польща), Р.Річчі і Т.Цейтмайєра (Зальцбург, Австрія). Була стипендіатом “Моцарт-Академії” (Краків).

У 1993 року стала солісткою національного ансамблю солістів “Київська Камерата”. Під керівництвом диригента Вірко Балея (США) брала участь у записі авторського диску композитора Євгена Станковича.

Починаючи з 1998 року Мирослава Которович гастролює у багатьох країнах світу у складі камерного оркестру “Кремерата Балтика”, засновником і керівником якого є видатний скрипаль Гідон Кремер. В рамках цього проєкту також грала концерти камерної музики з відомими музикантами на фестивалях в Австрії та Швейцарії.

Мирослава Котрович – автор циклу музично-театральних проектів у жанрі музичної новели (“Роль для скрипки”, “Сотворіння”, “Скрипкові капризи”, “Сходами”, “Намисто з дитячих мрій” та інші), про один з яких у 2000 році був знятий фільм у циклі передач “Варіації на тему”, а проект «Сотворіння» втілився в однойменний CD-диск.

Скрипалька брала активну участь у міжнародному проекті BRITTEN FESTIVAL KYIV 2004. Разом з відомим режисером Василем Вовкуном вона працювала над постановкою концертно-театральної версії “Воєнного реквієму» Бенджаміна Бріттена.
Працювала в ансамблі “Київські солісти”, де була концертмейстером і  заступником художнього керівника з творчих питань. Мирослава Которович – автор аудіо-проєкту «Грають «Київські солісти».
Мирослава Которович – в.о. доцента кафедри скрипки Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського. З її ініціативи вперше за історію музичної академії скрипкова кафедра отримала свій власний зал.

Заслужена артистка України Мирослава Которович виступає як солістка з багатьма оркестрами України, має сольні виступи за кордоном. 2013 року організувала власний колектив – Творчу майстерню Мирослави Которович — Камерний ансамбль «АртеХатта».

Більше