Марко Комонько

Скрипка

Біографія

Марко Комонько народився в 1975 році у Львові, в родині музикантів. З шести років почав навчатися гри на скрипці у свого батька. Згодом фахову освіту здобув у провідних педагогів Центральної музичної школи при Московській консерваторії  ім. П.Чайковського: Світлани Безродної, Зої Махтіної, Маї Глезарової. В рамках Міжнародної благодійної програми «Нові імена» активно концертував країнами Європи, в Україні, Японії . Першу вагому перемогу здобув на Міжнародному юнацькому конкурсі скрипалів ім. П.Чайковського (1992). Отримує премію та стає стипендіатом  Фонду імені  Ю.І. Янкелевича.

Після закінчення школи  продовжив навчання у Великій Британії, у Лондонському Королівському музичному коледжі у професора Фелікса Андрієвського (1994-1999рр.) та блискуче завершив скрипкові студії в Німеччині (Кельн) у видатного скрипаля сучасності Віктора Третьякова. Постійно концертував, отримує різні нагороди. Найвагоміша з них – на одному з найпрестижніших сучасних конкурсів – Міжнародного конкурсу скрипалів ім. Георга Куленкапфа (Кельн, 1993).

Живучи в Європі, скрипаль навідувався до рідного Львова, виступав з симфонічним оркестром (диригенти Р.Сімович, І.Юзюк, П.Сондецкіс, Т.Кучер та інші) та «Віртуозами Львова» під орудою С.Бурка. Тривалий час його запрошують як соліста у Національну філармонію України (диригенти В. Дядюра, Р.Кофман).

З 2004 року Марко Комонько жив у Південній Кореї, працював концертмейстером різних оркестрів та  виграв конкурс на посаду концертмейстера Сеульського симфонічного оркестру, який входить у вісімку найкращих оркестрів світу, виступав з ним як соліст, ансамбліст, записувався на радіо та телебаченні. В його репертуарі – твори композиторів різних епох та стилів в тому числі і українських композиторів.

У вересні  2014 р. Марко Комонько повернувся до рідної країни, де продовжує виступати з симфонічними оркестрами та сольними програмами, працює солістом-концертмейстером Львівської національної філармонії ім.М.Скорика та займається  педагогічною роботою. З 2015 року – лідер квартету «Фенікс».

Більше