Клод Делангль

Саксофон

Біографія

Клод Делангль народився 1957 року у Ліоні. Навчався у Паризькій консерваторії, як її випускник отримав у 1988 р. Першу премію і одразу був запрошений викладати. Створив найпрестижніший клас саксофона в світі. Студенти з усіх країн прагнуть потрапити на його програму, яка поєднує концерти з можливістю навчатися у найвідоміших композиторів, і пропонує широкий ряд міждисциплінарних можливостей.

З 1986 року – запрошений саксофоніст в Ensemble Intercontemporain, виступає як соліст з престижними оркестрами (Лондон ВВС, Радіо Франс, Радіо Фінляндії, WDR Кельн, Берлінський Філармонійний).

Клод Делангль  – постійний учасник музичних фестивалів, серед яких «Загребський Бієнале» (Хорватія), «Musica Nova Festival» (Глазго, Шотландія), «Pré sences of Radio France», «Festival Musica of Strasbourg», «Aix en Musique» (Франція). Пристрасно відданий своєму інструменту, він бере активну участь у дослідженнях з вивчення саксофонової акустики Музичних акустичних лабораторій Паризького університету.

Записи Клода Делангля на BIS, Deutsche Grammophon, Harmonia Mundi, Erato і Verany не лише підносять саксофонову музику на новий рівень, а й відкривають нові горизонти репертуару.

Клод Делангль – соліст, дослідник і педагог, один з найвидатніших саксофоністів сучасності, справжній метр французького саксофонового мистецтва. Його запрошують для виступів і майстер-класів у Європу, Північну Америку, Австралію і Азію.

В репертуарі Клода Делангля переважають класичні твори, але водночас його мистецтво  надихало на співпрацю найіменитіших композиторів, серед яких Лучано Беріо, П’єр  Булез, Тору Такаміцу, Астор П’яццолла.

Президент Всесвітньої асоціації саксофоністів.  Провідний артист компанії «Selmer Paris».

Більше