Ігор Саєнко

Акордеон

Біографія

Ігор Саєнко народився у 1983 році в  м. Галлє (Німеччина). Музичну освіту здобув у Чернігівському музичному училищі ім. Л.Ревуцького (клас А.Стриги) і Національній музичній академії України  ім.Чайковського (клас професора С. Гринченка).

З 2002 р. – артист  Квартету баяністів ім. Миколи Різоля Національної філармонії України, з 2016 по 2019 рік – керівник цього ансамблю.

Співзасновник дуету баяністів KYIV CLASSIC ACCORDION.

Член журі Всеукраїнського фестивалю-конкурсу юних баяністів та акордеоністів імені М.Різоля (Дніпро) та голова журі дитячої категорії Міжнародного конкурсу «PERPETUUM MOBILE» (Дрогобич).  Представник України у СМА – Всесвітній конфедерації баяністів та акордеоністів, а також член журі міжнародного конкурсу «Trophée Mondial De L’accordéon».

Співпрацював з Оркестром народної та популярної музики та Симфонічним оркестром Українського радіо, Національним ансамблем солістів «Київська камерата», Камерним ансамблем «АРТЕХАТТА», ансамблями сучасної музики «Kyiv Sinfonietta» і «УХО-ансамбль».

Як соліст і аранжувальник брав участь у записі програми “TANGO STORY” Творчої майстерні Мирослави Которович з творами А.П’яцолли, С.Барбера та Р.Гальяно. В дуеті з Мирославою Которович (скрипка) здійснив записи аранжувань творів М.Березовського, М.Скорика, Є.Станковича, В.Польової, В.Зубицького, З.Алмаші та О.Шимка до Художнього фонду Українського радіо. У складі дуету KYIV CLASSIC ACCORDION здійснив запис для Французького національного телебачення у програмі  «Au Bonheur de Nacre», присвяченій баяну та акордеону.

Також Ігор Саєнко віртуозно опанував гру на бандонеоні, на якому грає твори Астора П’яццоли.

Заслужений артист України.

Більше