Фахраддін Керімов

Біографія

Народний артист Азербайджану Фахраддін Нурі огли Керімов народився у 1954 році. Закінчив Спеціалізовану музичну школу ім.Бюль Бюля (Баку) і Московську консерваторію по класу скрипки. Працював концертмейстером Азербайджанського симфонічного оркестру. Продовжив навчання на факультеті оперно-симфонічного диригування Ленінградської консерваторії (класи І.Мусіна і В.Гергієва).

Після закінчення консерваторії працював асистентом диригента Маріїнського театру, потім був запрошений до Туреччини. Там, зокрема, заснував і очолив Муніципальний стамбульський оперний і симфонічний оркестр, працював головним диригентом Оперного театру Ізміра. За час роботи в Туреччині як диригент гастролював у Румунії, Голландії, Польщі, виступав на чолі оперного оркестру в Німеччині.   2003 року Керімов повернувся на батьківщину, де нині очолює  Азербайджанський симфонічний оркестр ім.Гаджибєкова.

Про себе Фахраддін Керімов говорить так: “Музика – це моє життя, але в ньому завжди є місце для сім’ї, друзів, рідних, спілкування, бажання бути корисним, прагнення навчити всьому тому, що вмію і самому продовжити пізнавати цей світ і вдосконалюватися у своїй професії. Я щасливий, що мені вдалося втілити в життя заповітну мрію – стати диригентом. А якщо ви запитаєте, що ще я хотів би отримати від життя, то відповім: мати можливість частіше виступати з концертами, грати хорошу музику, радувати тих, хто цінує справжнє мистецтво”.

Більше