Дмитро Чоні

Фортепіано

Біографія

Дмитро Чоні народився в Києві у 1993 році. Почав вчитися гри на фортепіано в чотири роки у Галини Заславець. Закінчив Національну музичну академію ім.П.І.Чайковського у класі Юрія Кота. Зараз він – студент Університету музики та театрального мистецтва Ґраца, клас Мілани Чернявської. Також він брав майстер-класи у видатних музикантів, таких як Аріє Варді, Сєргєй Бабаян, Павел Ґілілов, Клаус Хельвіґ, Григорій Ґрузман, Акуілес Делле Віньє, Яков Касман та Оксана Яблонська.

Переможець численних міжнародних конкурсів, Дмитро Чоні вже здобув репутацію концертного піаніста міжнародного рівня. Він є лауреатом престижних конкурсів, серед яких Міжнародний конкурс піаністів ім. Ферруччіо Бузоні (Італія, 2017), Міжнародний конкурс пам’яті Володимира Горовиця (Україна, 2017), Міжнародний конкурс піаністів в Сан-Марино (Сан-Марино, 2016), Міжнародний конкурс піаністів у Римі (Італія, 2017), Міжнародний конкурс піаністів «San Sebastian City» (Іспанія, 2017), Міжнародний конкурс піаністів в Суджоу (Китай, 2017), Міжнародний конкурс піаністів в Тукумані (Аргентина, 2016), Міжнародний конкурс піаністів «Stefano Marizza» (Італія, 2016) та інші. Восени 2017 року Дмитро отримав «Arturo Benedetti Michelangeli Prize» – головну нагороду Академії піаністів в м. Еппані (Італія).

Як соліст Дмитро Чоні виступав з такими престижними оркестрами, як Симфонічний оркестр Республіки Сан-Марино під орудою дириґента Ф.Оммассіні, Симфонічний оркестр Суджоу під орудою дириґента Алена Періса, Національний симфонічний оркестр України під орудою диригентів Володимира Сіренка та Віталія Протасова, Вараждінський камерний оркестр.

Піаніст охоче виконує камерну музику. Разом з різними ансамблями його запрошували до проєктів «Colluvio» у Австрії та «Zeist Music Days» у Нідерландах, де він отримав уроки у Адріана Бренделя, Марка Данеля та учасників Єрусалимського квартету.

Дмитро Чоні брав участь у фестивалях «Kissinger Sommer Festival» у Німеччині, «Next Generation Classic Festival Bad Ragaz» у Швейцарії, «Harmonie Starego Miasta» у Польщі та «Київські літні музичні вечори» в Україні. Особливо важливими для Дмитра були виступи у Teatro Colon в Аргентині та на фестивалі «Kissinger KlavierOlymp» у Німеччині.

Більше