Музика Першої Світової війни

31 березня – 5 квітня 2016 р. Дніпропетровськ, Харків, Глухів, Тростянець, Суми, Київ

У березні – квітні 2016 року UKR Artists вперше у своїй міжнародній діяльності створила гастрольне турне за участю виключно іноземних виконавців. В проекті під назвою «Музика Першої Світової війни» взяли участь бельгійські артисти флейтист Тон Фрет та піаніст Вікторія Ільченко.

Музична подія, яка відбулася в 6-ти містах України, Дніпропетровськ, Харків, Глухів, Тростянець, Суми, Київ, відбулася за підтримки Посольства Королівства Бельгії в Україні.

У програмі дуету Тона Фрета та Вероніки Ільченко звучали до і повоєнні твори початку XX століття. Цей період називають золотим століттям для флейти або «Прекрасної епохою». Музиканти виконали музику Дебюссі, Енеску, Шумана та ін.

Тон Фрет навчався грі на флейті в Брюсселі, Парижі, Маастріхті і Базелі. Дає сольні концерти з Бельгійським національним оркестром, оркестром Фламандського радіо і симфонічним оркестром Базельського радіо. До моменту створення дуету з Веронікою Ільченко був учасником кількох ансамблів, з якими виступав в Європі, Азії і Південній Америці.

Вероніка Ільченко отримала широке визнання завдяки виконанню творів Мусоргського та Рахманінова, а також музики XX століття – Дебюссі та Прокоф’єва. Вероніка народилася в музичній сім’ї і навчалася спочатку в музичному училищі в Єкатеринбурзі і Уральської державної консерваторії. Потім відшліфовувала свою майстерність в Королівських консерваторіях в Брюсселі і Гаазі. З 2000 року Вероніка живе в Брюсселі, багато виступає з сольними концертами в Бельгії і за кордоном.

Варто відзначити, що концерт у Сумах для Вероніки Ільченко став знаменною подією, адже в цьому місті народився її прадідусь, звідси він пішов на Першу світову війну. Частково це і стало причиною того, що бельгійський культурний проект був презентований саме в Сумах, Глухові та Тростянці, поряд з Дніпропетровськом, Харковом і Києвом.

Відео