Євген Станкович у проекті “ТРИ С”

жовтень – грудень 2016 р. Київ, Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Коломия, Харків

У жовтні 2016 року UKR Artists розпочав другий етап Національного проекту «ТРИ С: Сильвестров-Скорик-Станкович» – унікального за ідеєю та масштабами акції, здатної об’єднати українську спільноту в єдину націю.

Цей культурно-митецького проект присвятили творчості найвідоміших сучасних композиторів України Мирославу Скорику, Євгену Станковичу та Валентину Сильвестрову, який триватиме упродовж 2016-17 років.

Другий етап проекту, який був присвячений постаті композитора Євгена Станковича відбувся за сприяння Міністерства культури України, МГО “Асоціація платників податків України, за підтримки міських та обласних центрів України, та низки національних та міжнародних компаній, які виступили спонсорами.

Як відомо, сучасна музична культура в нашій державі базується на творчості трьох видатних постатях. Це Герої України композитори Мирослав Скорик і Євген Станкович та народний артист України, лауреат Національної премії імені Т. Шевченка Валентин Сильвестров, відомі ще, як «ТРИ С».

В період жовтня – грудня 2016 року відбувся другий етап проекту, який був присвячений постаті легендарного композитора, Героя України Євгена Станковича.  Концерти проекту відбулися на головних сценах України: у Національній опері України,  обласних філармоніях Львова, Чернівців, Івано-Франківська, а також у Коломиї та новому органному залі в Харкові з великим резонансом у пресі.

Євген Станкович – центральна фігура та один з фундаторів сучасної української музики і безперечне явище для світового музичного мистецтва. Це видатна особистість, в якій дивовижним чином поєдналися великий митець, даоський філософ, побожний релігійний діяч та український національний герой.

Музика знаменитого митця виконувалася в діалозі з найвідомішим композитором ХХ ст. – Дмитром Шостаковичем. І той і інший – БРИЛА! І той і інший – особа Часу і душа Народу. ОБИДВА – ГЕНІЇ!!! Тож, результатом поєднання стала наочна демонстрація нерозривного зв’язку української і світової культури та величі видатних українських митців, сучасниками яких ми є.

У концерті взяли участь провідні симфонічні колективи та диригенти разом з ключовими солістом віолончелістом Олександром Пірієвим, який виконав світову прем’єру Другого віолончельного концерту. Цей твір йому присвятив Євген Станкович після майже 45-річної після написання Концерту №1 для віолончелі з оркестром.

Аудіо

Фото