Мирослав Скорик у проекті “ТРИ С”

квітень – червень 2016 р. Київ, Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Вінниця, Харків, Одеса

У 2016 року UKR Artists стала організатором Національного проекту «ТРИ С: Сильвестров-Скорик-Станкович» – унікального за ідеєю та масштабами акції, здатної об’єднати українську спільноту в єдину націю.

Цей культурно-митецького проект присвятили творчості найвідоміших сучасних композиторів України Мирославу Скорику, Євгену Станковичу та Валентину Сильвестрову, який триватиме упродовж 2016-17 років.

Перший етап проекту, який був присвячений постаті композитора Мирослава Скорика відбувся за сприяння Міністерства культури України, МГО “Асоціація платників податків України, за підтримки міських та обласних центрів України, та низки національних та міжнародних компаній, які виступили спонсорами.

Як відомо, сучасна музична культура в нашій державі базується на творчості трьох видатних постатях. Це Герої України композитори Мирослав Скорик і Євген Станкович та народний артист України, лауреат Національної премії імені Т. Шевченка Валентин Сильвестров, відомі ще, як «ТРИ С».

В період квітня – червня 2016 року відбувся Перший етап проекту, який був присвячений постаті легендарного композитора, Героя України Мирослава Скорика.  Концерти проекту відбулися на головних сценах України: у Національній опері України, оперних театрах Львова та Одеси, обласних філармоніях Чернівців, Івано-Франківська, Вінниці та Харкова. з великим резонансом у пресі.

Музика знаменитого митця виконувалася разом із всесвітьо відомими творами композиторів ХІХ-ХХ ст., які по характеру і творчому почерку наближені до скориковських: це музика видатних французьких композиторів-імпресіоністів Клода Дебюссі та Моріса Ревеля, американського композитора Джорджа Гершвіна, який ефектно поєднав у своїй творчості високу класику та джаз. Тож, результатом поєднання цих творів в одному концерті стане наочна демонстрація нерозривного зв’язку української і світової культури та величі видатних українських митців, сучасниками яких ми є.

У концерті взяли участь провідні симфонічні колективи та диригенти разом з ключовими солістами: піаністом Йожефом Ермінем та віолончелістом Олександром Пірієвим, який виконав світову прем’єру Другого віолончельного концерту, який йому присвятив Мирослав Скорик після майже 30-річної після написання знакового Концерту №1 для віолончелі з оркестром.

Відео

Аудіо

Фото