Роман Ревакович

Біографія

Роман Ревакович закінчив Музичну академію ім. Ф.Шопена у Варшаві, отримавши дипломи з симфонічного диригування та теорії музики. Вивчав також композицію.

Він відомий як диригент славного хору «Журавлі», з яким гастролював у США і Канаді (1986), Західній Європі (1989, 1990) та Україні (1989, 1990, 1991). Є також директором Фестивалю «Дні української музики в Варшаві», який від 1999 року популяризує музику українських композиторів в Польщі та Європі.

Зараз його диригентська активність обіймає виступи з численними оркестрами Польщі та України, включно з Національним симфонічним оркестром України, Національним ансамблем солістів «Київська камерата», Симфонічним оркестром Львівської філармонії, Оркестром Національної філармонії Польщі, Оркестром Sinfonia Varsovia, Оркестром Польського радіо. Співпрацює також з Національною Капелою України «Думка».

Роман Ревакович є співзасновником та співорганізатором  Фестивалю Сучасної Музики “Контрасти”, який з 1995 року відюбувається у Львові. На цьому фестивалі здійснив прем’єрні виконання творів українських композиторів Мирослава Скорика, Ігоря Щербакова, Юрія Ланюка, а також перші виконання в Україні творів всесвітньо відомих композиторів Вітольда Лютославського, Кшиштофа Пендерецького та Арво Пярта.

Брав участь у різних фестивалях, представляючи сучасну українську музику. Диригував оркестром Белградскої філармонії на відкритті Фестивалю сучасної музики (Сербія) та Оркестром Словацкого радіо на фінальному концерті Фестивалю “Melos-Ethos” в Братиславі (Словакія). У 2008 році на київському фестивалі “Музичні прем’єри сезону” разом з ансамблем “Київська камерата” виконав прем’єри творів молодих українських композиторів – Богдани Фроляк, Богдана Сегіна, Михайла Шведа та Олександра Шимко. Ці нові твори були виконані у концертному турне за участю Польського оркестру Sinfonia Iuventus під диригуванням Романа Реваковича в Польщі та в Україні.

В 2010 році диригував білоруськими та українськими оркестрами, виконуючи концерти Шопена з нагоди 200-річчя з дня народження композитора. Був у концертних турне                     з Національним симфонічним оркестром України, Національною капелею України «Думка» та Симфонічним Оркестром Львівської Філармонії. У 2013 диригвав десятьма українськими оркестрами (між іншим у Львові, Києві, Одессі, Донецьку та Харкові) на концертах присвячених музиці Вітольда Лютославського за участю польських, литовських та українських солістів – співачки Ольги Пасічник, піаністів Люкаса Генюшаса, Беати Білінської, Йожефа Ерміня, Мацєя Гжибовського, скрипаля Дмитра Ткаченка та інших.

В 2016-2017 співпрацював з Національний камерним ансамблем «Київські солісти»,  з яким виступав в найпрестижніших концертних залах України та Польщі в проєкті «Польсько-українські музичні діалоги» з музикою, зокрема, Валентина Сильвестрова, Ігоря Щербакова та Олександра Шимка. В 2018 брав участь в проекті «Музика Незалежності» в Києві з Національним симфонічним оркестром України та Національною капелою України «Думка».

Серед багатьох досягнень Рормана Реваковича – записи компакт дисків з музикою Збігнєва Прайснера (Sony Music Poland), Юрія Ланюка (CD Accord), Олександра Щетинського (Naxos), а також музика до фільмів Яна А.П. Качмарека (володарем «Оскара» за музику).

Більше