День Короля Бельгії

15 листопада 2016 р. Національна філармонія України

У листопаді 2016 року UKR Artists стала співорганізатором головного Національного свята Бельгії Дня Короля за участю знаменитого бельгійського ансамблю «Het Collectief».

День Короля відзначається в Бельгії з 1866 р. Свято було засновано королем Леопольдом II саме 15 листопада. В Україні цей день відзначається щорічно ексклюзивними концертами за участю відомих музикантів Бельгії, як символ міжкультурного порозуміння людей різних націй і народів, миру і взаємної доброзичливості.

Цього року в Україну запросили відомий ансамбль «Het Collectief». В його основному складі 5 музикантів, які створюють те неповторне звучання, яке досягається поєднанням струнних, духових інструментів та фортепіано.

У Києві ансамбль виступив розширеним складом: Томас ДІЕЛТЬЕН, фортепіано; Джонатан ФОККУАЕРТ, контрабас; Мартейн ВІНК, віолончель; Жюльєн ЕРВЕ, кларнет; Віберт АЕРТС, скрипка; Вінсент ХЕПП, альт; Тон ФРЕТ, флейта; Лісбет ДЕВО, сопрано.

У своїх концертних програмах Het Collectief віддає перевагу періоду Нововіденської школи. Тому пріорітетним для музикантів є виконання музики, як музики від початку ХХ ст., та і найсміливіші останні тенденцій сучасної академічної музики. Також музиканти вдало експерементують у поєднанні сучасної музики з класичним репертуаром та навіть у адаптації до сучасного часу старовинної музики.

Програма концерту була присвячена періоду Другій Світовій війні і не випадково: Кантати Ханса Эйслера, у виконанні співачки Лісбет Девос, – демонстував голос антифашистського опору, що панував в тридцяті роки минулого століття. Композитор Ервін Шульгольф останні свої дні провів у концтаборі Вюльцбург, як автор так званої “дегенеративної” музика. А знаковим твором цього періоду і концерту загалом  слід відзначити музику композитора Олів’є Мессіана –автора апокаліптичного “Квартету на кінець часу”, який було написано у 1940-41 роках у концтаборі для військовополонених у Сілезії.

Фото

 

Відгуки

«Осінь для України, традиційно, є часом Пам’яті.  Цього року в Україні відзначають 75-ту річницю масових вбивств у Бабиному Яру. Це надзвичайно глибока рана в історії Людства. Без сумніву – це попередження для нинішнього і майбутніх поколінь. Музичні твори, які будуть виконуватися під час концерту у “День Короля”  в Національній філармонії України певною мірою стануть музичним виразом цієї рефлекії мешканців Європи передусім».

Люк Якобс,

Надзвичайний і Повноважний Посол Посольства Королівства Бельгія в Україні