Йожеф Ермінь

фортепіано

Заслужений артист України, професор Львівської національної музичної академії ім. М. В. Лисенка

Біографія

Йожеф Ермінь – один з найвідоміших та титулованіших піаністів України.  Музикант має звання заслуженого артиста України та є професором і завідувачем кафедри спеціального фортепіано Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка.

Йожеф Ермінь – лауреат премій імені Л. Ревуцького та С. Людкевича. За запис компакт-диска з творами К. Шимановського був нагороджений премією «Фридерик» (Польща). Володар почесного звання «Заслужений артист для польської культури».

Йожеф Ермінь веде активну концертну діяльність як соліст, ансамбліст і концертмейстер. Репертуар артиста охоплює музику від бароко до нашого часу. Піаніст є прогандистом сучасної музики, в його репертуарі, зокрема, «Klavierstucke» К. Штокгаузена, «20 поглядів на немовля Ісуса» О. Мессіана, твори В. Сильвестрова, Є. Станковича, А. Шнітке, В. Бібіка.

Виступав у Росії, Білорусі, Молдові, Азербайджані, Польщі, Німеччині, Франції, Бельгії, Швейцарії, Канаді, Мальті.

Є постійним учасником міжнародних фестивалів «Контрасти», «Київ Музик Фест», «Прем’єри сезону» (Україна), «Варшавська осінь», «Музика у старому Кракові», «Дні української культури» (Польща), «Фестиваль Бріттена і Шостаковича», «Menhir Festival» (Швейцарія), «Схід-Захід» (Німеччина) та ін.

Виступав під батутою таких відомих диригентів, як В. Сіренко, М. Дядюра, Р. Ревакович, Т. Войцеховський, Я. Блащик, Я. Кренц, С. Сондецкіс, Б. Шкембрі.

Як ансамбліст і концертмейстер співпрацював із Альберто Лисим, Орест Шурготом, Ольгою Пасічник, Валерієм Буймістером.

Відео