Фестиваль української музики у Швеції: світова прем’єра нового твору Мирослава Скорика

З 3 по 4 листопада у Стокгольмі відбудеться Другий фестиваль української музики у Швеції “Переосмислюючи Європу: Україна”/Rethinking Europe: Ukraine, на якому видатний український композитор Мирослав Скорик представить світову прем’єру спеціально написаного для фестивалю твору “Варіації на шведську тему” для фортепіано з оркестром, присвяченого українсько-шведській піаністці Наталії Пасічник.

Світова прем’єра відбудеться під час гала-концерту фестивалю у найпрестижнішій залі Стокгольму — Консертхусеті.
Маестро Мирослав Скорик відвідає Швецію вперше.  І дуже символічно, що це відбудеться саме в рік його 80-річчя, в рамках міжнародного проекту «Рік Музики Мирослава Скорика», започаткованого Національною концертною агенцією UKR Artists.

Музичний форум  у Швеції –  єдина платформа Скандинавії, де меломани мають змогу ознайомитися з українською академічною музикою. Перший фестиваль, що відбувся минулого року, представив у столиці Швеції романтичну національну музику.

Цьогорічний фестиваль презентує українську музику епохи бароко Максима Березовського і Дмитра Бортнянського та трьох найвизначніших постатей української сучасної музики — славнозвісних “Три С” — Мирослава Скорика, Євгена Станковича, Валентина Сильвестрова у виконанні скандинавських і українських солістів: альтиста Генріха Френдіна, кларнетиста Еміля Йонассона, піаністки Наталії Пасічник, оперної співачки Ольги Пасічник, скрипальки Мирослави Которович і шведського оркестру REbaroque.