Олександр Пірієв

віолончель

віолончеліст, артистичний директор проекту "Нова філармонія" та фестивалю "Чайковський FEST"

Біографія

Народився в 1982 році в місті Києві.

Вихованець Київській середньої спеціальної музичної школи імені М.В.Лисенка (клас Г.Грищенко) та Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського (клас народного артиста України І. Кучера). За час навчання був стипендіатом Фонду імені Н. Лисенка (2004) та Фонду Президента України (2005), а також завоював Першу премію на міжнародному конкурсі молодих виконавців «XXI Century Art».

О. Пірієв постійний учасник численних міжнародних фестивалів, зокрема «Київ Мюзик Фест», «Контрасти», «Віртуози», «Прикарпатська весна», «Junge Donau Philarmonie», «Україна-Європа», «Чайковський-FEST», «Vivere Memento».

О. Пірієв співпрацює, майже, зі всіма симфонічними та камерними оркестрами України, а також виступає в Азербайджані, Австрії, Німеччині, Угорщинi, Росії, США. Концертний репертуар музиканта включає майже повну антологію творів для віолончелі. Виступав з відомими диригентами України та Світу, серед них: Володимир Сіренко (Україна), Микола Дядюра (Україна), Федір Глущенко (Росія), Фахраддін Керімов (Азербайджан), Дмитріюс Злотнікас (Литва).

О. Пірієв, також відомий, як виконавець камерної музики. Він грає численні концерти з відомими українськими музикантами, утворюючи яскраві творчі союзи. Зокрема з українськими композиторами – Мирославом Скориком, Ганною Гаврилець, з піаністами Євгеном Ржановим, Юрієм Котом, Геннадієм Дем’янчуком, Олегом Полянським (Німеччина), Дмитром Онищенко (Росія), Кадзунорі Маруяма (Японія), скрипалем Кирилом Шараповим, віолончелістами Іваном Кучером, Ярославом Мигалем, Денисом Северином (Швейцарія), кланетистом Марком Денемарком (Німеччина), Київським Квартетом саксофоністів та багато ін.

Вагомий внесок О. Пірієв вносить у розвиток національної музичної культури в Україні та за її межами, він підтримує культурні зв’язки з багатьма країнами світу. У період 2009 – 2013 рр. він очолював Цикл концертів камерної музики «Music–Review WEEKEND», який протягом свого існування об’єднує видатних музикантів, композиторів, колективи та яскраві молоді таланти України. О. Пірієв ініціював проведення в Україні та Росії міжнародного фестивалю пам’яті композитора І. Карабиця «Vivere Memento» (2010, Київ–Москва), «Концерти Пам’яті» до вшанування трагічних події на АЕС «Фукусіма–1» в Японії за участю українських та японських музикантів (2011-12, 2015 рр., Київ). О. Пірієв перший виконавець в Україні концерту “Mersiye” для віолончелі з оркестром азербайджанської композиторки Ф. Алізаде (2010 р.), а також перший виконавець в Азербайджані концерту для віолончелі з оркестром М. Скорика (2011 р.). У 2012 р. О. Пірієв став організатором проекту «Уікенд Ювілярів» – 2-х ювілейних концертів видатних українських композиторів В. Сильвестрова (до 75-річчя з дня народ.) і Є. Станковича (до 70-річчя з дня народ.). Восени 2013 року О. Пірієв став артистичним директором Міжнародного фестивалю «Дні музики Мирослава Скорика» присвяченого святкуванню 75-річчя з дня народження видатного українського композитора М. Скорика. В травні 2015 року О. Пірієв очолив міжнародний проект “Музика Гії Канчелі”присвячений відзначенню 80-річного ювілею прославленого грузинського композитора в рамках святкування 30-річчя заснування Київського квартету саксофоністів.

Від 2008 О. Пірієв є співорганізатором і керівником єдиного в Україні інформаційного Інтернет-ресурсу Національного порталу академічної музики «Music–Review Ukraine», що популяризує і стимулює розвиток вітчизняної класичної музики.

Сьогодні О. Пірієв поєднує виконавську діяльність з керівництвом низки міжнародних фестивалів та проектів, серед них: Міжнародний фестиваль «Чайковський FEST» (з 2013 р.), гастрольний концертно-мистецький проект «Віолончельна пектораль» (з 2013 р.), проект «Нова філармонія» (з 2014 р.).

Відео

Завантаження

Контакти

Сам собі менеджер